Fahrettin Koca’dan ‘pazar’ uyarısı: Biri, para ile birlikte bir miktar koronavirüs uzatabilir

Fahrettin Koca'dan 'pazar' uyarısı: Biri, para ile birlikte bir miktar koronavirüs uzatabilir
Paylaş
 

Yukarıya Çık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları mahalle pazarlarında maske takmaları mevzusunda uyardı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koca, “Pazar yerinde dikkatli olalım. Biri, parayla beraber bir ölçü koronavirüs uzatabilir” ifadelerini kullandı

Fahrettin Koca'dan 'pazar' uyarısı: Biri, para ile birlikte bir miktar koronavirüs uzatabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yurttaşları mahalle pazarlarında maske takmaları mevzusunda uyardı.

Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, bir pazar esnafının üzerinde “Parasız gel, maskesiz gelme” yazılı tezgahının resmini paylaştı.

Fahrettin Koca, “Maske ve sosyal mesafe ihtarlarımız, milletimizin pratik zekası, hazırcevap konuşmasıyla konu olup dağılıyor. Pazar yerinde dikkatli olalım. Biri, parayla beraber bir ölçü koronavirüs uzatabilir” ifadelerini kullandı.

Maske ve sosyal mesafe ihtarlarımız, milletimizin pratik aklı, hazırcevap konuşmasıyla konu olup dağılıyor. Pazar yerinde dikkatli olalım. Biri, para ile beraber bir ölçü Koronavirüs uzatabilir. pic.twitter.com/KrMNYeMByb

— Dr. Fahrettin Koca @drfahrettinkoca May 8, 2020

İSTANBUL VALİLİĞİ DUYURMUŞTU: PAZAR YERLERİ TEKERRÜR AÇILIYOR

İstanbul Valiliği, geçici olarak durdurulan pazar faaliyetlerinin başladığına söylemişti.

Valilikten yapılan açıklamada, “İstanbul’da faaliyetleri geçici olarak durdurulan; zaruri olmayan gereksinim maddelerinin satışının yapıldığı tüm pazar faaliyetlerinin kaideler çerçevesinde 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren faaliyete başlamaları kararı alınmıştır’ ifadeleri kullanılmıştı.

TÜRKİYE’DE SON GİDİŞAT

Sağlık Bakanlığı’nın bugün 8 Mayıs söylediği bilgilere göre; Türkiye’de koronavirüsten hayatını yitirenlerin rakamı 3 bin 689’a yükseldi.

Toplam olay rakamı 135 bin 569 oldu.

Bugün yapılan test rakamı 33 bin 687 olurken, bin 848 yeni olay tespit edildi. Bugün yaşanan can kaybı rakamı 48, toplam can kaybı ise 3 bin 89 oldu.

Bugün iyileşen şahıs rakamının ise 3 bin 412 olduğu bildirildi.

Bu yazı 58 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM