Dünya Sağlık Örgütü’nden tüm dünyayı tedirgin eden sözler: Koronavirüs aşısını bulamayabiliriz

Dünya Sağlık Örgütü'nden tüm dünyayı tedirgin eden sözler: Koronavirüs aşısını bulamayabiliriz
Paylaş
 

Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve kısa vakitte tüm dünyayı tesiri altına alan yeni tip koronavirüs salgını Kovid-19 sebebiyle 506 binin üzerinde insan hayatını yitirdi, 10 milyonu aşkın insan ölümcül salgına tutuldu. Salgının süratle dağılmasının ardından başta Avrupa’da olmak üzere bir hayli ülkede aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan bir söyleme geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Savunma Bakanlığı’na Türkiye’nin elindeki S-400 sistemini satın alma yetkisi verdi
Bülent Arınç’tan FETÖ söylemesi: Belki Deniz Baykal hariç tam politikacılar bunlarla toplanmıştır
Suudi Arabistan’da çekirge istilası paniğe neden oldu

“AŞIYI BULAMAYABİLİRİZ”

Dünya Sağlık Örgütü’nden DSÖ yapılan son söyleme tüm dünyayı sıkıntılı etti. Söylemede, “Koronavirüs aşısını bulamayabiliriz” ifadelerine yer verildi.

“EN KÖTÜSÜ HENÜZ GELMEDİ”

Öte yandan DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan merkezinde video konferans usulüyle tertip edilen basın buluşmasında, koronavirüs salgını ile alakalı ikinci dalga ihtarı yaptı. Ghebreyesus, “En makûssu henüz gelmedi. Bunu söylediğim için dramatiğim ama bu cins etraf ve şartlarda en makûsunun gelmesini evhamlıyız” ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan ikinci dalga ihtarı: En makûssu henüz gelmedi ama gelmesini evhamlıyızBu yazı 25 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM