Bakan Koca, 1 Haziran sonrası vaka sayılarının arttığı 3 bölgeyi tek tek sıraladı

Bakan Koca, 1 Haziran sonrası vaka sayılarının arttığı 3 bölgeyi tek tek sıraladı
Paylaş
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Heyeti Toplantısı’nın ardından koronavirüs salgınının Türkiye’deki seyri ile alakalı ehemmiyetli söylemelerde bulundu. Bakan Koca, yeni bayağılaşma sürecinin başlamasının ardından Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısmi bir çoğalış olduğunu söyledi.

“İSTANBUL VE İZMİR’DE OLAY SAYILARI AZALDI”

Özellikle olayların yüzde 60’ının İstanbul’da olduğunu belirten Bakan Koca, “İstanbul, İzmir gibi şehirlerimizde olay rakamlarının daha eksildiğini, sağlık kurumu yükünün de eksilmeye doğru gittiğini, bu şehirlerimizde daha hakimiyetli olduğunu söyleyebilirim” dedi.

1 HAZİRAN SONRASI 3 BÖLGEDE HADİSELER ARTTI

Bakan Koca, 1 Haziran itibariyle başlayan yeni bayağılaşma süreci sonrasında Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kısmi bir çoğalışın olduğunu belirterek, “Bu hareketliliğin getirdiği, maske, mesafe mevzusunda hassasiyet göstermememizin bir neticeyi. Diyarbakır’da son 3-4 gündür yükseliş içinde. Burada da genel bir çoğalıştan öte kültürel, sosyal faalliklerde çoğalışın daha fazla olduğunu görüyoruz. Buralarda özellikle filyasyon çalışmalarını yoğunlaştırmış vaziyetteyiz. Yurttaşımızın daha alıngan davranmasını, ihtiyatlar için katı davranması gerektiğini anımsatmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ANKARA VE KONYA’DA OLAY SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ”

Ankara ve Konya’daki koronavirüs tablosunu değerlendiren Bakan Koca, “Ankara için de bir yükseliş mevzubahisiydi, bugün itibariyle düşüşe geçmiş oldu. Konya’da bir fabrika ve iki mesken yerinde yapılan tarama sonrası yükseliş olduğunu gördük, bugün itibariyle düşü olduğunu gördük. Sosyal kültürel ve eşi vaziyetlerde kesinlikle mesafe ve maske kaidesine, el hijyenini salt surette dikkat edilmesinin altını çiziyorum” diye konuştu.

Bakan Koca, 1 Haziran sonrası vaka sayılarının arttığı 3 bölgeyi tek tek sıraladıBu yazı 45 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM